Rozmowa z Tomaszem Jaroszkiem – DoradcaTV

Zapraszam do obejrzenia/odsłuchania rozmowy z Tomaszem Jaroszkiem, autorem bloga i kanału na YouTube DoradcaTV.

Tomkowi zadałem pytanie „Czego nauczył się rok 2022 w kontekście finansów i inwestowania?” Następnie Tomek opowiedział, jakie 3 najważniejsze projekty zrealizował w 2022 roku.

Następnie rozmawialiśmy o zmianach w podatku PIT i podniesieniu II progu podatkowego – to uderzyło w konto IKZE. Zapytałem Tomka, czy jego zdaniem to wpłynie na opłacalność IKZE i które z kont (IKE czy IKZE) by wybrał, gdyby mógł zdecydować się na tylko jedno.

Następnie na tapetę wzięliśmy zapowiedziany program rządowy: kredyt na 2%. Mój gość wyraził swoją opinię i odniósł się do potencjalnych wzrostów cen nieruchomości.

Drugą częścią owego programu jest możliwość oszczędzania na nieruchomość wraz z indeksacją środków inflacją lub wskaźnikiem wzrostu nieruchomości. Zapytałem: Czy to będzie rozwiązanie problemu osób, które chcą zbierać na swoje mieszkanie?

Jednocześnie informuję, że był to pierwszy film na YouTube, który opublikowałem po długiej przerwie, zatem kilka aspektów technicznych muszę poprawić, natomiast cieszę się, że wracam do tworzenia takich materiałów i na sam początek zawitał do mnie Tomek, którego w świecie finansowym nie trzeba nikomu przedstawiać!

Autor

Redaktor

Podobne wpisy

Skomentuj